Toto je Noachova Archa

Publikované: 18. marca 2012 | Od autora: Znamenia doby |🔎 13 | Ohodnoťte článok 1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek
Loading...
Dogubayazet, východné Turecko. Toto nálezisko prvýkrát prilákalo pozornosť koncom päťdesiatych rokov minulého storočia potom, keď letecký prieskumný snímok tejto oblasti, zachytený z veľkej výšky, odhalil v horách v oblasti Araratu štruktúru podobnú lodi. Aj keď nálezisko spočiatku mnohí odmietali, Ron Wyatt a ďalší sa ujali rozsiahlej výskumnej práce na tomto mieste, ktorá trvala takmer celé desaťročie.

Vláda potvrdzuje: Toto je Noachova Archa

20. 11. 2006 – Reportáž z Dogubayazetu, východné Turecko. Nález Noachovej archy.

20. júna 1987 Turecká vláda založila novú prírodnú rezerváciu Noachovej archy. Bolo to výsledkom jednania vládnej komisie, ktorá potvrdila desaťročný výskum tohto náleziska Ronom Wyattom s jeho kolegami.

Noachova archa – predmet výskumu na tomto mieste potvrdil Ron Wyatt aj vládni vedci

Toto nálezisko prvýkrát prilákalo pozornosť koncom päťdesiatych rokov minulého storočia potom, keď letecký prieskumný snímok tejto oblasti, zachytený z veľkej výšky, odhalil v horách v oblasti Araratu štruktúru podobnú lodi. Aj keď nálezisko spočiatku mnohí odmietali, Ron Wyatt a ďalší sa ujali rozsiahlej výskumnej práce na tomto mieste, ktorá trvala takmer celé desaťročie. S použitím metód, ako je radarový rozklad podpovrchového rozhrania, detekcia kovov, jadrové vŕtanie apod., získali pozoruhodné výsledky. Pod zemou v nadmorskej výške 1900 m boli objavené hmotné pozostatky ľuďmi vytvorenej konštrukcie – veľkej lode. Keď profesor Dr. Ekrem Akurgal, ktorého mnohí považujú za „dekana tureckej archeológie“, preskúmal objavené údaje na nálezisku prehlásil: „… to je loď, starodávna loď… a musí sa zachovať…“ Výsledky Wyattovho výskumu vzbudili vážny záujem tureckých vedcov a archeológov. Nakoniec to viedlo k zvolaniu vládnej komisie na nejvyššej úrovni, aby prehodnotila všetky nahromadené dôkazy. Oficiálny záver bol, že nálezisko naozaj obsahovalo pozostatky legendárnej Noachovej archy. Výsledkom týchto poznatkov bolo založenie novej prírodnej rezervácie. Záveru tureckej vlády prirodzene odporovali niektorí vedci z akademických kruhov sveta, lebo dopad tohto nálezu má ďalekosiahly vplyv. Svedectvo je však bohaté a súvislo ukazuje na toto miesto, ako na pozostatky legendárnej Noachovej archy, na biblický predmet, po ktorom tak veľa ľudí pátralo.

Archa z roku 2004 – expedice M. Kruliš

Dr. Salih Bayraktutan z Atatűrk university v Erzurume naďalej toto nálezisko skúma a nazhromaždil už veľa dôkazov. V súčasnosti je k dispozícii podrobná dokumentácia z histórie nálezu a výsledky výskumu vykonávaného na mieste vo východnom Turecku. Noachova archa, ktorá je teraz prikrytá vrstvou hliny, na ktorej rastie tráva, je nabodnutá na skale. Vedci sa domnievajú, že pri výbuchu blízkej sopky vytekajúca láva rozpustila časť ľadovca, kde sa nachádzala archa a po rozpustenom ľade sa skĺzla po svahu, asi 4 km po lávovom bahne, do údolia, kde narazila dnom a bokom na skalu. Na tomto mieste goferové drevo skamenelo a archu pokrývala silná vrstva lávy a bahna. Až zemetrasenie v roku 1958 a 1977 spôsobilo čiastočné odkrytie zbytkov skamenenej archy. V súčasnosti je na mieste nálezu zriadené návštevné centrum pre turistov, kde je veľká miestnosť a kde je možné vidieť veľa nájdených predmetov, hornín, skameneného dreva, fotografií a článkov súvisiacich s objavmi. Stredisko stráži starý muž, ktorý je „strážcom archy“. Aj keď je miestna situácia politicky nestabilná, k čomu prispievajú kurdskí povstalci, stredisko je často navštevované – aj cestovateľmi z našich zemí.

V okolí náleziska sú ďalšie unikátne miesta pozostatkov. Pri obci Erzap je oltár Noachovej rodiny, ktorý postavila jeho rodina po potope ako prejav vďačnosti a na ktorom bolo obetované Bohu. Nachádzajú sa tu hroby prvých rodín zeme po potope, ktoré majú neskutočné rozmery. Pri obci Uzengeli, kde je návštevné centrum, sú rozosiate aj tzv. závesné kamene, ktoré mali funkciu stabilizátorov lode pri ohromnom besnení živlov. Mimo „údolia ôsmych“ (podľa biblickej správy potopu prežilo len osem ľudí) a mimo závesných kameňov, hrobov veľkých ľudí (prví ľudia boli oveľa vyššieho vzrastu), Noachovho oltára, Noachovej archy, atď. tu určite odpočíva ešte veľa predmetov, ktoré zanikajú v prachu vekov.

Železné čiary – farebné pásky položené pozdĺž údajov kovového detektora označujú pravidelný výskyt vzoriek železa, ďalšie potvrdenie toho, že nálezisko skrýva pozostatky ohromnej konštrukcie, ktorú vyrobil človek a nie príroda.

Posuv z pôvodného miesta pristátia archy. Rekonštrukcia Noachovej archy.

Som veľmi potešený týmto výsledkom, ku ktorému sme na tomto mieste dospeli. Môžem s kľudným svedomím prehlásiť, že táto formácia, loď vo východnom Turecku, je naozaj pozostatkom Noachovej archy.“

Ron Wyatt

Viac informácií na http://www.wyattarchaeology.com/noah.htm

Ohodnoťte článok 1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek
Loading...

Vložiť komentár