Prírodné katastrofy – vyššia moc alebo náhoda?

Publikované: 9. novembra 2010 | Od autora: Znamenia doby |🔎 9 | Ohodnoťte článok 1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek
Loading...

Rok 2010 by mohol dostať prívlastok katastrofický. Zemetrasenia na Haiti, v Čile a v Číne, výbuch sopky na Islande, záplavy v Európe, v Pakistane a na iných miestach, požiare v Rusku, únik ropy v Mexickom zálive, roztrhnutá hrádza s toxickým odpadom v Maďarsku. Ťažko by sme hľadali obdobu takej série katastrofických udalostí v predošlých obdobiach. Mnohí sa pýtajú, kde bol Boh? Prečo to všetko dopustil, ak existuje?

Pri januárovom zemetrasení na Haiti o sile 7,0 stupňov Richterovej stupnice prišlo o život cca 230.000 ľudí. 300.000 ďalších bolo zranených a okolo 1.000.000 ľudí zostalo bez strechy nad hlavou. Povodne v strednej Európe boli zapríčinené zvlášť zničujúcou sériou výkyvov počasia, ktoré nastali v priebehu mája, júna a augusta 2010. Celkovo si vyžiadali minimálne 37 ľudských životov. V Poľsku, kde bola situácia najhoršia, bolo asi 23.000 ľudí evakuovaných. Celkové škody sa odhadujú na 2,5 miliardy Eur.

Počet katastrof spôsobených extrémnymi výkyvmi počasia neustále rastie. Na tento trend upozorňujú okrem vedcov aj svetové poisťovne, ktoré musia kvôli katastrofám vyplácať z roka na rok viac finančných prostriedkov.

Štatistiky jednej z najväčších svetových poisťovní Münchener Rück sú veľavravné. Kým v rokoch 1950 až 1959 sa na celej planéte udialo 13 veľkých katastrof spôsobených počasím, v rokoch 1990 až 1999 postihlo svet 74 katastrof. V 60. rokoch celkové škody nepresahovali 60 miliárd dolárov. V 90. rokoch už boli škody vyčíslené na 160 miliárd. Ak tieto cifry porovnáme s následkami dlhotrvajúceho vyčíňania počasia v tomto roku, nie je potrebné veľa zložitých výpočtov k tomu, aby sme si dokázali predstaviť, čo nás čaká v najbližšom období.

„Európski odborníci, s ktorými spolupracujeme, sa zhodujú, že prudké záplavové zrážky a búrky sú stále intenzívnejšie,“ konštatovala meteorologička Daniela Jacobová z hamburského Ústavu Maxa Plancka. Rozbúrené živly rúcajú domy, ničia infraštruktúru a narušujú chod celej spoločnosti. Nemožno pochybovať o tom, že niektoré časti planéty budú v dôsledku klimatických zmien neobývateľné.

Letecký pohľad na vyliatu rieku Ondava v Trebišove, 18. mája 2010
(AP Photo,CTK/ Peter Lazar)
Letecký pohľad na vyliatu rieku Ondava v Trebišove, 18. mája 2010 (AP Photo,CTK/ Peter Lazar)

Biblické predpovede

Čitatelia Písma svätého poznajú tieto udalosti ako znamenia blížiaceho sa konca sveta. Keď Pán Ježiš hovoril o znameniach poslednej doby pred jeho slávnym návratom na našu Zem povedal: „Lebo vtedy bude veľké súženie, akého nebolo od počiatku sveta až doteraz, ani už nikdy viac nebude.“ Matúš 24,21. Toto proroctvo sa začína napĺňať pred našimi očami. Aj ďalšie prorokované udalosti sa budú diať, a tí, ktorí im teraz rozumejú, majú možnosť pripraviť sa na ne. Tých, ktorí odmietajú proroctvá Biblie o konci času ako rozprávanie o minulosti, alebo ako nejakú alegóriu, čaká nepríjemné prebudenie.

Božia zodpovednosť

Je to Boh, ktorý spôsobil tieto katastrofy? Ak nie, kto je za ne zodpovedný? Ak naozaj existuje milosrdný a láskavý Boh, prečo dopustí, aby ľudia trpeli v takých trýznivých katastrofách? Už na začiatku sa ľudstvo svojou neposlušnosťou vzbúrilo proti Bohu a postavilo na stranu jeho nepriateľa. V mnohom teda nesie prirodzené dôsledky svojich nesprávnych rozhodnutí. No zároveň stupňujúca intenzita katastrof má upozorňovať na blízky návrat Ježiša Krista na našu Zem. Boh chce ľudí prebudiť z morálnej tmy.

Je pravda, že následkom toho niekedy trpia aj nevinní. Apoštol Pavel však napísal: „súženie pôsobí trpezlivosť, a trpezlivosť dokázanosť a dokázanosť nádej“ Rimanom 5,3.4. Boh chce viesť mužov a ženy k rozvoju správneho charakteru. Trpezlivosť je podstatná črta správneho charakteru. Boh chce ľuďom pomôcť, ale chápe, že keby zasiahol predčasne, ľudia by ho napadli za obťažovanie a chceli by pokračovať v cestách, ktoré sa im zdajú správne. On musí počkať, kým nenastane ten správny okamih, aby zasiahol a zachránil ľudskú rasu.

Kde je Boh? Tam, kde vždy bol – v nebi, kde má dokonalú kontrolu nad vesmírom. On robí všetko najlepšie pre všetkých. Boží plán zahŕňa všetkých, vrátane tých, ktorí pomreli v prírodných katastrofách počas tisícročí, aby jedného dňa mohli žiť znovu (Mat 11,20-24, 12,41-42, Ez 37,1-14, Zj 20,4-5, 11-12). Úžitok z neho však budú mať len tí, ktorí uverili v Pána Ježiša a prijali jeho podmienky záchrany. Čoskoro nastane čas, keď „Boh zotrie každú slzu z ich očí, a smrti už viacej nebude, ani žalosti ani kriku, ani bolesti viacej nebude, lebo prvé veci pominuli.“ (Zjavenie Jána 21,4).

Zdroj: plaintruth.com, gnosis9.net, emdat.be

Ak sa chcete dozvedieť viac o udalostiach predpovedaných pre našu planétu, objednajte si výtlačok knihy DEJINY NAPÍSANÉ DOPREDU ešte dnes.


Dejiny napísané dopredu
Dr. Hans Heinz
Cena: 1,50 €

 

 
Ohodnoťte článok 1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek
Loading...

Vložiť komentár