Zaujíma sa Boh o môj jedálniček?

Publikované: 11. decembra 2023 | Od autora: Natália Butalová |🔎 18 | Ohodnoťte článok 1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek
Loading...

„Milovaný, prajem ti, aby si sa mal vo všetkom dobre a aby si bol zdravý, tak ako sa má dobre tvoja duša.“ 3. list Jánov 1,2
Vedeli ste, že Skala vekov – Ježiš – sa vo svojom Slove vyjadruje aj k tomu, čo si máme dať na tanier? Vedeli ste, že pre Boha je dôležité, čo jete?

Ja som to nevedela. Myslela som si, že k jedlu sa vyjadrujú iba východné náboženstvá. Ale kresťanstvo?! Nikdy som nepočula, žeby kresťania mali nejaké výživové zásady! Veď takmer všetci sme kresťania a každý si je, čo chce! Až kým mi niekto nepovedal, že ak chcem vedieť, čo na to hovorí Boh, nemám pozerať na kresťanov, ale do Biblie – Božieho Slova. A tak som nakukla… a bolo to hneď v prvej kapitole! Asi preto, že je to dôležité. Veľmi dôležité! Hneď ako je dopísaná správa o stvorení a na scéne sa objavuje človek, prichádza správa od konštruktéra, čím máme zásobovať svoje krásne a múdre telo: „…dávam vám každú bylinu, ktorá plodí semeno a ktorá je na celej tvári zeme a každý strom, na ktorom je ovocie stromu, ktoré plodí semeno. To všetko vám dávam za pokrm.“ (1.Mojžišova 1,20) To všetko – a to je všetko! Plody rastlín!
Keďže naše telo môže rásť, mocnieť a zabezpečovať všetky vnútorné deje len z toho, čo mu dovnútra pošleme, je dobré, ak máme jasno v otázke materiálu, ktorý je nosný pre náš fyzický život. Keďže prijímanie potravy je potreba, ktorú opakujeme 3x denne, je logické, že nás to silno ovplyvňuje v súčasnosti i do budúcnosti, tak ako všetko ostatné, čo robíme opakovane celý život. Preto je dobré oprieť sa aj v tejto súvislosti o rady toho, kto tento náš geniálny fyzikálnochemicko-biologický stroj poskladal. Tieto rady nám odporúča v svojom Slove – Biblii.

VÝŽIVOVÁ PYRAMÍDA
VÝŽIVOVÁ PYRAMÍDA Základným pravidlom pri udržaní optimálnej rovnováhy prijímaných živín je pestrá strava, v ktorej sú v správnom pomere zastúpené všetky základné živiny – bielkoviny, tuky, sacharidy, vitamíny, minerálne látky, stopové prvky a vláknina.

A viete, čo hovoria vedci, ktorí skúmajú tráviacu sústavu živých organizmov? Človek nie je ani všežravec, ani mäsožravec, ani bylinožravec. Človek je PLODOŽRAVEC! Má svojskú tráviacu sústavu, ktorá sa najlepšie cíti a pracuje vtedy, ak je naplnená plodmi rastlín. A to, k čomu nás vedú výživári celého sveta, výživové pyramídy aj WHO je, že základ zdravej stravy majú tvoriť:
1. OBILNINY (najlepšie celozrnné – pšenica, raž, ovos, jačmeň, pohánka pšeno, ryža) cca 40%
2. ZELENINA (zemiaky, kapusta, paradajky, mrkva, cibuľa, cesnak…) cca 25%
3. OVOCIE (zo záhrad, lesov a lúk celého sveta) cca 20%
4. STRUKOVINY (fazuľa, hrach, šošovica, sója, cícer, bôb) cca 10%
5. ORECHY (slnečnica, sézam, ľan, lieskovce, vlašské, kešu, para, mandle…) cca 5%
Pri tom všetkom netreba zabúdať na dostatok vody – čistej vody. A lepšie chvíľu pred jedlom ako hneď po jedle.
Toto všetko sú PLODY a to nám stačí! Nič iné nepotrebujeme. A čím menej to „pokazíme“ kuchárskym umením, tým lepšie. Teda, čím menej je to chemicky spracované, tým viac sa nám naše telo poďakuje. Aké je to jednoduché! Päť druhov potravín ako prstov na ruke. Boh vychádza v ústrety našej „nechuti“ učiť sa a dáva nám jednoduché rady, ktoré si každý zapamätá… a keď sa o ne oprieme s plnou dôverou …BUDE NÁM DOBRE …SVET BUDE KRAJŠÍ A NEBO MODRÉ!!!!

Natália Butalová

Ak potrebujete pomôcku k správnemu výberu jedál a chcete poznať zloženie,
vlastnosti a liečivé využitie rôznych potravín, objednajte si knihu


Chceš byť zdravý
Jednoduché varenie
Cena: 2,00 €

 

Ohodnoťte článok 1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek
Loading...

Vložiť komentár